Хвороба Осгуда Шляттера зазвичай розвивається у підлітковому віці, а точніше з 11 до 16 років. Вона призводить до порушення окостеніння у місці прикріплення власної зв'язки надколінка до бугристості болшеберцовой кістки (місце під надколінком). Найчастіше захворювання розвивається у підлітків, які займаються спортом. Постійні фізичні навантаження на коліна можуть травмувати зв'язку надколінка, надірвавши їх, через що це місце може набрякати і сильно хворіти. Також може з'явитися кісткова шишка у місці розвитку захворювання. Медичним терміном це захворювання називається остеохондропатією. Остеохондропатії – це ціла категорія захворювань опорно-рухового апарату, які вражають певні ділянки довгих трубчастих кісток. Як правило, схильні до захворювання ті частини кістки, до яких прикріплюються сухожилля м'язів, 

ПРИКЛАД ПАЦІЄНТА ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ ОСГУД-ШЛЯТТЕРА

Пацієнт, професійний спортсмен (воллейбол), звернувся зі скаргами на біль у ділянці лівого колінного суглоба, які посилюються при фізичних навантаженнях. Під час обстеження на рентгенограмах та комп'ютерній томографії було виявлено вільний кістковий фрагмент у сфері місця прикріплення власної зв'язки надколінка – наслідок захворювання Осгуда-Шляттера.

ДО ОПЕРАЦІЇ (СТРІЛКИЙ УКАЗАН ФРАГМЕНТ) ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ (ФРАГМЕНТУ НЕМАЄ)

 

У разі пацієнту було рекомендовано оперативне лікування. Виконано ендоскопічне видалення (без відкритих розрізів, через проколи) кістково-хрящових фрагментів. 

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ ОПЕРУЮЧИЙ ХІРУРГ З ПАЦІЄНТОМ